İstanbul’da simit ne kadar?

İstanbul’da yaygın olarak tüketilen simit, sokak yemeği, kahvaltı öğesi veya atıştırmalık olarak yenir. Peki İstanbul’da 2024 yılı güncel simit fiyatı ne kadar oldu? Simide gelen son zam ile beraber simit fiyatı yükseldi.

İstanbul’da simit fiyatları zamlandı. Fırınlarda ve pastanelerde satılan simit fiyatı 10 TL olurken, İstanbul Halk Ekmek raflarındaki simit ise 7 TL oldu.

İstanbul’da simit fiyatı

İstanbul’da fırınlarda ve pastanelerde güncel simit fiyatı, 10 TL’dir. Simide 1 Temmuz 2023’te yapılan zam ile beraber daha önce 7.50 TL’ye satılan 100 gram simit, 10 TL oldu.

İstanbul Halk Ekmek’te simit fiyatı ise 7 TL’dir. Daha önce 5 TL olan 100 gramlık simit, son zam ile beraber 7 TL olmuştur.

İstanbul’da simit zammı

İstanbul’da simide İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) tarafından zam yapıldı. Hammadde fiyatlarındaki artışı sebep gösteren esnaf, 100 gram simidin fiyatının 10 TL olmasına karar verdi.

Simit, susam kaplı yuvarlak ekmektir ve popüler bir geleneksel Türk atıştırmalıktır. Simit Türk toplumunda ve özellikle İstanbul’un şehir yaşamında önemli bir yer tutmaktadır. Ülkenin her yerindeki fırınlarda, sokak tezgahlarında ve marketlerde bulunan simit, ikonik ve sevilen bir sokak yemeğidir.