Galatasaray – Beşiktaş Süper Kupa finali nerede ve ne zaman oynanacak?

2024 Süper Kupa finali heyecanı, Türkiye’nin futbol devlerinden Galatasaray ile Beşiktaş’ın heyecan dolu bir karşılaşmaya sahne olmasıyla doruğa çıkıyor.

Türkiye’nin en prestijli kupalarından biri olan Süper Kupa, Süper Lig’in galiplerini Türkiye Kupası galipleriyle karşı karşıya getirerek taraftarlara rekabet dolu bir gösteri sunuyor.

Süper Lig şampiyonluğunu perçinleyen Galatasaray, görkemli kupa koleksiyonuna bir kupa daha eklemenin yollarını arıyor. Öte yandan Türkiye Kupası’nı kazanan Beşiktaş, gücünü kanıtlamak ve kupayı almak için büyük bir çaba harcayacak.

Galatasaray – Beşiktaş Süper Kupa finali ne zaman?

Finalin 2024-2025 sezonu başlamadan önce oynanması beklenirken, spekülasyonlar maçın muhtemel periyodu olarak Temmuz ayı sonunu işaret ediyor. Ancak kesin tarih henüz Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından resmi olarak açıklanmadı.

Final geleneksel olarak yaz aylarında, çoğunlukla temmuz veya ağustos aylarında yapıldığından, hayranlar resmi programı sabırsızlıkla bekliyor.

Galatasaray – Beşiktaş Süper Kupa finali nerede?

Galatasaray – Beşiktaş Süper Kupa finalinin nerede oynanacağına dair TFF tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Fotospor’un iddiasına göre Galatasaray – Beşiktaş Süper Kupa finali Suudi Arabistan’da oynanabilir. Ancak bu iddiayı doğrulayan bir teyit henüz bulunmuyor.